Блог

12 Жовтня 2021

Винний алкоголізм: не так безневинно, як може здатися

Кажуть, що в помірних кількостях вино має кілька переваг для здоров’я серця, особливо у жінок старше 55 років. Однак зловживання вином може мати протилежний ефект. Згодом надмірне вживання виноградного напою може серйозно підірвати ваше здоров’я. Багато людей, які страждають винної залежністю (алкоголізмом), не можуть контролювати кількість випитого, навіть якщо це викликає серйозні проблеми в їхньому житті.

Зловживання вином може негативно вплинути на наступні органи:

  • Мозок. Алкоголь заважає мозку повноцінно функціонувати. Тривале зловживання вина може викликати проблеми з пам’яттю і здатністю мозку регулювати настрій або поведінку. Надмірне вживання алкоголю може призвести до дефіциту тіаміну, що збільшує ризик виникнення серйозних захворювань цього органу.
  • Серце. Як короткочасне, так і тривале зловживання вином може привести до проблем з серцем. Деякі з найбільш поширених і зрозумілих проблем з серцем, викликаних алкоголем – це кардіоміопатія, нерегулярне серцебиття (аритмії), високий кров’яний тиск і інфаркт. Вважається, що помірне вживання вина захищає здорові дорослих від ішемічної хвороби серця, але така користь не порівняна з можливими ризиками.
  • Печінка. Цей орган є природним фільтром організму, і надмірне вживання вина може привести до того, що вона перестане працювати повноцінно. Коли печінка отримує занадто велику кількість алкоголю, вона може запалюватися і пошкоджуватися. Загальні проблеми цього органу через зловживання вином включають ожиріння печінки (стеатоз), алкогольний гепатит, фіброз і цироз.
  • Підшлункова залоза. Рясне вживання спиртного може нашкодити підшлунковій залозі і привести до панкреатиту. Панкреатит – це стан, при якому підшлункова залоза запалюється, викликаючи сильний біль в животі і блювоту. Хронічний панкреатит може спровокувати рак підшлункової залози і діабет, який виникає, коли підшлункова залоза стає нездатною виробляти інсулін.

Тривале зловживання вина не просто забарвлює зуби. Воно може викликати проблеми з фізичним, психічним і духовним здоров’ям. Зловживання ігристим напоєм може завдати шкоди імунній системі та зробити людину більш уразливою до хвороб. Також, надмірне вживання вина може привести до проблем у сімейних відносинах.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023