Блог

6 Листопада 2022

Психокорекція при ВСД (вегето-судинної дистонії)

Не можна виділити симптоми, які стосуються лише вегето-судинної дистонії. Ознаками захворювання можуть бути як головний біль і запаморочення, так і дихальні спазми зі стрибками тиску. У пацієнта може спостерігатися регулярна задишка навіть без значних фізичних навантажень і навіть непритомність. Загалом до ВСД можна віднести щонайменше два десятки симптомів, які властиві й іншим захворюванням. Можливо, саме через таку картину симптоматики світовою спільнотою ВСД не визнається як окреме захворювання, а класифікується лише як окремий набір симптомів.

Вегето-судинна дистонія – це стан організму, при якому різною мірою можна спостерігати порушення вегетативної регуляції. Лікуванням таких пацієнтів займаються невропатологи та неврологи. У поодиноких випадках потрібна госпіталізація, а приблизно 80% пацієнтів з ВСД потрібна психологічна корекція. Решта 20% вимагають мінімум консультативної допомоги. Вибір фахівця ґрунтується на змінах у психо-емоційному стані пацієнта (пригнічення позитивного емоційного фону). Паралельно відбуваються зміни психологічного статусу пацієнта і набувають широкого прояву особистісні особливості.

На лікування впливатиме сума факторів:

  • стан нервової системи;
  • визначений після діагностики тип ВСД;
  • особливості психіки пацієнта.

Саме за рахунок цих факторів відбувається формування стійких стереотипів та негативних психосоматичних реакцій. Вони ж відіграють одну з головних ролей у розвитку вегетативної дисфункції.

Особливістю лікування ВСД у київській клініці «Рена» вважається формування програми на основі психотипу (темпераменту) пацієнта.

Сангвініки (врівноважені), рідше за інших звертаються з проблемою ВСД. Вони легше переносять хворобу, менш сприйнятливі до стресів, значно швидше одужують.

Холерики та меланхоліки (емоційно нестабільні) – найбільш схильні до розвитку ВСД. Таким людям дуже важливо уникати емоційних навантажень і навчитися правильно поводитися у стресових ситуаціях. У лікуванні цих психотипів наші фахівці активно використовують методи релаксації, психотренінги. Іноді для зняття напруги в сім’ї проводяться колективні заняття з родичами.

Психокорекція у роботі з дітьми

Пацієнтами нашої клініки не завжди є дорослі люди. Стурбовані поведінкою дитини батьки також звертаються за допомогою. У роботі з дітьми психокорекція виглядатиме зовсім іншим чином.

У ранньому віці на формування психіки дитини сильно впливає її оточення. Насамперед відповідальність за цей процес лежить на батьках та найближчих особах, які здійснюють догляд за дитиною. 

У міру розвитку та дорослішання, дитина починає застосовувати в житті отримані знання щодо взаємодії. Ці знання є одночасно вродженими і  набутими. Крім цього, до них додаються соціальні фактори. 

У визначенні методики допомоги дитині з ВСД враховуватимуться саме ці соціальні фактори, а також симптоматичні прояви. Звичайно, батьки також проходять консультації.

Результатом психокорекції дітей з вегето-судинною дистонією є стабілізація психоемоційного стану, позитивні зміни в поведінці, позбавлення більшості симптомів та повноцінне одужання.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023