Блог

12 Листопада 2021

Лікування алкоголізму – що таке залежність від спиртних напоїв?

Переважна більшість людей схильна розглядати алкоголізм з моральної, а не з медичної точки зору. Для них алкоголізм – доказ слабкості людини та морального занепаду. Саме по собі алкоголізм – це не питання моралі чи поведінки, а захворювання . Хвороба – це результат процесів, що відбуваються в організмі і знаходяться поза контролем пацієнта. Ці процеси є аномалією, тому що вони відбуваються не в усіх, хто п’є. Понад те, далеко ще не всі, хто багато п’є, є алкоголіками. Не кількість або частота вживання алкоголю вказують на ваше захворювання. Справа у втраті контролю. Захворювання проявляється у психічній одержимості та наявності механізмів захисту цієї нав’язливої ​​ідеї. Це механізм компульсивної регуляції емоцій та почуттів, механізм ілюзій та заперечень та механізм дифузного «я». Алкоголізм, як і будь-яке інше захворювання, потребує лікування у спеціаліста.

Лікування алкоголізму – симптоми + тест

Діагностичні критерії алкогольної залежності щодо всесвітньої організації охорони здоров’я. Для встановлення діагнозу необхідна наявність протягом останнього року трьох з наступних симптомів:

  1. Сильна потреба в питво (потяг до алкоголю) – дратівливість, нервозність, напруга у поєднанні з потребою в негайному полегшенні, відчуття, що «якщо ви не вип’єте це, ви збожеволієте».
  2. Втрата контролю. Труднощі уникнути початку пиття, втрата контролю за продовженням пиття після вживання дози алкоголю.
  3. Симптоми помірності. З’являються після припинення вживання алкоголю, коли рівень алкоголю в крові падає: м’язовий тремор, занепокоєння, нудота, блювання, діарея, прискорене серцебиття, безсоння, розширення зіниць, пітливість, дратівливість, пригнічений настрій.
  4. Вживання алкоголю для полегшення абстинентного синдрому – питво від похмілля, прийом антидепресантів, транквілізаторів, снодійних, заспокійливих засобів, бензодіазепінів з метою полегшення чи уникнення абстинентного синдрому.
  5. Зміна толерантності до алкоголю: невелика кількість алкоголю, необхідне сп’яніння.
    Концентрація життя навколо випивки – прогресуюча зневага інтересами або відмова від них, нездатність проводити вільний час тверезим, планування вживання алкоголю, вживання алкоголю за певним зразком (щодня, у вихідні, періодично тощо).
  6. Вживання алкоголю, незважаючи на усвідомлення шкоди, заподіяної вживанням алкоголю, серйозних наслідків та втрат, пов’язаних із вживанням алкоголю, ігнорування інформації від третіх осіб про кількість або частоту вживання алкоголю, вживання алкоголю, незважаючи на наслідки для здоров’я, вживання алкоголю всупереч медичним рекомендаціям .

При цьому слід пам’ятати, що для комплексної діагностики потрібна консультація нарколога, яка проходить із досвідченими фахівцями центру «Рена» за попереднім записом.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023