Блог

15 Липня 2022

Поширені запитання: виведення із запою в лікарні та вдома

Зважуючись на повне лікування від алкогольної залежності пацієнту здається, що в перший же день початку реабілітації, піде ломка, перестануть трястись руки, зникне сухість у роті, голова знову стане ясною та перестане хворіти. А наступного дня він зможе знову повернутися до роботи та звичайного життя. Але, на жаль, жодні крапельниці та візит нарколога вдома не допоможуть досягти такого результату. Щоб повністю прибрати наслідки тривалого запою, знадобиться час.

Виведення із запою вдома

Варіант виведення із запою вдома дуже приваблює більшість сімей, тому що він досить доступний та простий. Не треба нікуди їхати, а вартість візиту нарколога істотно нижча за повний курс реабілітації до клініки. Крім того, такий спосіб повністю конфіденційний і дозволяє уникнути афішування проблеми та пояснень. Але цей метод доступний не всім, якщо хворий має соматичні захворювання або інші серйозні проблеми зі здоров’ям – він не підійде. Він також не є ефективним для допомоги людині, яка в запою більше тижня.

У таких випадках можна викликати лікаря на будинок для тимчасового полегшення стану на момент транспортування хворого до наркоцентру. Помістити людину у клініку можна лише за її згодою або за рішенням суду.

Поширеними методами виведення із запою вдома вважаються:

 • домашній візит нарколога;
 • усунення ламання за допомогою препаратів;
 • крапельниці.

Останній варіант – поширений метод переривання запою. Інфузійне введення ліків та фізрозчину у вену використовується для очищення організму.

Переваги крапельниці:

 • мінімізація симптомів похмілля;
 • прискорення виведення з організму продуктів розпаду алкоголю;
 • детоксикація всього організму за рахунок сечогінного ефекту;
 • нормалізація водного балансу;
 • вітамінотерапія.

Ставити крапельниці самостійно не можна. Розраховувати дозу та вибирати препарати має нарколог, який спиратиметься на симптоми та кількість випитого спиртного. Для досягнення бажаних результатів потрібно кілька годин. Наявність у розчині снодійного дозволяє хворому заспокоїтися та відпочити.

Стаціонар

Якщо розглядати метод виведення із запою вдома для подолання алкоголізму, то відразу зазначимо, що відсоток позитивних результатів дуже малий. Постійно трапляються рецидиви. Набагато ефективніше і швидше звернутися за допомогою до спеціалізованого центру. У клініці Рена для лікування алкоголізму є окрема програма з комплексною методикою. Після надходження до стаціонару хворому допоможуть усунути синдром абстиненції якомога безпечніше для організму.

Щоб позбавити від ломки та налагодити роботу організму в клініці роблять наступні кроки:

 • повне обстеження (огляд, аналізи, ЕКГ);
 • виведення токсинів (внутрішньовенне та пероральне введення лікарських препаратів);
 • купірування абстиненції (терапія з відновлення роботи життєво важливих систем організму);
 • нормалізація загальних показників організму (призначення препаратів, вітамінів та мінералів);
 • реабілітацію (фізично та психологічно).

Вибираючи лікування в клініці ви отримуєте більше шансів на повне вилікування та безпечніше виведення з запою. Повна діагностика пацієнта дозволяє виявити проблеми, що вже з’явилися на тлі алкоголізму та приступити до лікування.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023