Блог

18 Травня 2023

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних. Для відновлення після них потрібна комплексна допомога. Такий підхід обов’язково передбачає заняття з психотерапевтом та використання різних методик, включаючи індивідуальну, групову терапію, гіпнотерапію та залучення членів сім’ї для якнайшвидшої реабілітації.

Індивідуальний підхід до пацієнта: діагностика та психотерапія

Перший крок у наданні допомоги військовим, які страждають на порушення психіки (часто це виражено синдромом ПТСР) – це індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Фахівці проводять повну діагностику для визначення проблем, які потребують найбільш пильної уваги. Для діагностики використовується зібраний анамнез та проводяться спеціальні тести.

Психотерапія може включати індивідуальні сеанси з терапевтом, що дають можливість усвідомити та зрозуміти пацієнтам їх емоції та проблеми. Перевага індивідуальних сеансів у тому, що людина може більше розкриватися і більш вільно почуватися в діалозі. Крім того, вся увага психотерапевта сконцентрована на конкретній проблемі.

Групова терапія: сила спільноти для відновлення

Групова терапія є важливою частиною комплексної психологічної допомоги учасників бойових дій. Участь у групових сесіях дозволяє людям однієї професії спілкуватися один з одним та обговорювати спільні проблеми чи стресові ситуації, що сталися з ними на війні. Це допомагає зрозуміти, що вони не самотні і є безліч людей, які вже змогли подолати цей шлях або перебувають лише на самому початку. Групова терапія може включати різні методики, такі як музична або арт-терапія та інші види.

Фізична реабілітація: відновлення сили тіла

Крім психічних розладів, військові можуть зіткнутися з проблемами зі здоров’ям і фізичними травмами, отриманими внаслідок бойових дій. Поранення, контузія, опіки та інші можливі пошкодження тіла можуть на тривалий час обмежити фізичні можливості людини, що неминуче призведе до занепаду духу та стресу. Психологічні проблеми, у свою чергу, заважатимуть концентруватись на позитивному результаті. У результаті виходить замкнене коло.

Ось чому так важливо, щоб реабілітація проходила комплексно і включала як заняття з психологом, так і виконання фізичних вправ і маніпуляцій.

Медитація та майндфулнес: усвідомленість для душевного здоров’я

Медитація та майндфулнес (усвідомленість) – це ефективні методи боротьби зі стресом та тривогою. Вони можуть допомогти військовослужбовцям впоратися з посттравматичним синдромом, який часто виникає після бойових дій.

Медитація – практика зосередження на диханні та управлінні своїми думками. Майндфулнес означає усвідомленість своїх почуттів і емоцій, а також прийняття їх без опору. Вправляючись у цих практиках, військові можуть досягти високого рівня контролю над раптовими нападами тривоги, панічними атаками та симптомами ПТСР, вміючи швидко концентруватися на диханні та звільняти думки.

Сімейна терапія: підтримка близьких та адаптація до мирного життя

Сімейна терапія може допомогти учасникам бойових дій та їхнім сім’ям впоратися з негативними наслідками війни швидше та ефективніше. Зазнавати труднощів у адаптації до мирного життя, цілком нормально для людей, які повернулися із зони бойових дій. При цьому проблеми спостерігаються як у спілкуванні із сторонніми людьми, так і з членами сім’ї. Щоб налагодити зв’язок, необхідно відвідувати психотерапевта. При цьому важливо, щоб на сеансах були присутні не лише військові, а й їхні сім’ї, адже їхня поведінка та звичне спілкування також можуть вимагати коректив та переосмислення.

Інші публікації

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023