Блог

21 Жовтня 2022

Психологічна та інша необхідна допомога при ДКР та ПТСР

Обсесивно-компульсивний розлад (ДКР) та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) є видами тривожних розладів, які часто з’являються у людей внаслідок травми. Незважаючи на поширеність ДКР, результати досліджень вказують на те, що майже 30% людей з ПТСР випробовували і ДКР.

Симптоми цих захворювань зазвичай виникають внаслідок автомобільної аварії, пережитої катастрофи чи нападу, коли людина відчуває себе на межі життя та смерті. Простими словами, причинами розвитку цього захворювання можуть стати будь-які події, що загрожували життю людини.

Характерними ознаками ДКР є думки, що повторюються (нав’язливі ідеї), що провокують повторювану поведінку (компульсії). Думки, що повторюються, можуть виникати у кожної людини, але у випадку з ДКР такі ідеї серйозно заважають у повсякденному житті. Найчастіше думки ці зосереджені однією теме.

Приклад: Людина почала боятися антисанітарії в громадських місцях і на тлі цієї нав’язливої ​​ідеї миє руки і використовує антисептик кілька разів на годину.

Симптоми одержимості

Думки, що повторюються, носять регулярний і неконтрольований характер, що провокує дистрес. Ці думки з’являються безладно та незалежно. Щоб подолати їхню людину, може використовувати спосіб заміщення або ефективні ритуали дій.

Нав’язливі дії – власний спосіб зменшити стрес чи страх. Як би все логічно, боїшся мікробів – мої руки, але різниця в їхній регулярності. Від постійного використання мила шкіра буде пересихати, свербіти, свербіти, можуть виникнути кожні захворювання. Це вказує на те, що обряд не підходить для вирішення проблеми. Для усунення дій, що повторюються, потрібно навчитися впоратися з думками, що повторюються, а це вже лікування.

Лікування ДКР та ПТСР

Золотим стандартом лікування обсесивно-компульсивного розладу є терапія запобігання дії та реакції. Вона є різновидом когнітивно-поведінкової терапії, що піддає пацієнтів впливу потенційних тригерів для відпрацювання практик самоконтролю. Саме цей спосіб довів свою ефективність при лікуванні всіх видів ДКР.

Проте, фахівці нашої клініки впевнені, що для пацієнтів з ПТСР та ДКР краще використовувати комбінацію кількох методик, включаючи КПТ. Рена пропонує загальнонаціональну мережу спеціалізованих центрів, готових надати допомогу у боротьбі з обсесивно-компульсивним розладом. Всю необхідну інформацію ви можете отримати відвідавши одну з клінік або зателефонувавши за номером телефону.

Основна робота фахівців нашої клініки полягає у вирощуванні внутрішньої сили та почуття здатності подолати свої страхи. Це можна назвати тренінгами самовдосконалення, які використовуються безпосередньо у стресовій ситуації.

Пройшовши лікування, людина може розвинути силу волі, контроль за емоціями, здатність раціонально мислити в будь-яких стресових ситуаціях. Головне завдання позбавити переслідуючого страху повторення ситуації, що спровокувала ПТСР.

Крім психотерапії до комплексного методу включені деякі лікарські препарати, що дозволяють згладити симптоматику під час лікування. Ми навчимо вас практикам релаксації та діючим способам боротьби зі своїми страхами та їх наслідками.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023