Блог

20 Жовтня 2022

Чому депресію краще лікувати у клініці

Діагноз депресія може бути поставлений при різних симптомах і ситуаціях.

Депресією можуть страждати люди, які втратили позитивний настрій, почали більше турбуватися про своє життя і майбутнє, а також люди, які відчувають повне фізичне виснаження, для яких навіть похід у туалет або вибір продуктів у магазині є складним завданням, для якого потрібно знайти сили.

Таке виражене зниження активності та пригнічений настрій протягом тривалого часу потребує негайного лікування. Більше того, із цією проблемою стикається все більше людей. За даними ВООЗ, депресія займає 4-е місце у світі за поширеністю. Вона може торкнутися абсолютно кожної людини, незалежно від віку та статі. 

Щоб подолати депресію потрібно звертатися до фахівця, при цьому, зовсім не важливо, в якій формі ви її відчуваєте, оскільки виникненню цього захворювання сприяла низка інших психологічних розладів, які були проігноровані. Так як універсальних ліків від депресії немає, а для лікування ми використовуємо комплексний медичний підхід, визначити для себе його самостійно не вийде.

Як лікують депресію?

Лікування депресії – довгострокове та потребує застосування фармакотерапії та психотерапії. Лікування у стаціонарі допускається, але такий метод використовують рідко, лише на випадок загострення захворювання. У подібному стані пацієнти відчувають психоемоційне збудження, у пориві якого можуть зашкодити собі. У такому випадку лікування буде починатися з високих доз нейролептиків та антидепресантів для придушення збудження. Щоб домогтися потрібного стану, фармакотерапію поєднують з ЛФК та ​​іншими фізіопроцедурами. Тривалість лікування становить 1-2 тижні. Цього часу цілком достатньо, щоб подолати ідею самолінчування.

Далі людина повертається до амбулаторного способу лікування. Наш спеціаліст призначає препарати у певних дозах. Вони включають антидепресанти та ліки, що усувають супутні соматичні захворювання.

Визначити необхідність початку стаціонарного лікування можна за низкою симптомів:

  • зниження працездатності;
  • суїцидальні думки;
  • зіпсовані відносини з друзями та сім’єю;
  • бажання прийняти наркотики та алкоголь.

Стаціонарне лікування коштує дорожче, але ризики нанесення шкоди собі значно вищі та серйозніші, тому економія в такій ситуації буде абсолютно нераціональною та недоречною. Пам’ятайте, що в період загострення депресії на кону вже не ваше здоров’я, а життя.

Чи можна впоратися із хворобою в домашніх умовах

Самостійні спроби лікування депресії у 99% випадків провальні. Подолати цей стан самостійно неможливо, людині дуже потрібна підтримка, надати яку мають близькі люди. Проте власна зайнятість, не розуміння послідовності дій і, так звана, співзалежність можуть лише посилити ситуацію. Підібрати та призначити антидепресанти може лише кваліфікований лікар. Наслідки неправильного прийому цих препаратів можуть бути вкрай негативними, аж до летальних.

Після проходження реабілітації в нашій клініці, говорити про абсолютне одужання – зарано. Як показує практика, рецидиви трапляються приблизно через 4-5 років після лікування депресії. Саме тому важливо зберігати контакт з лікарем, відвідувати заняття з психологом, навіть якщо ви почуваєтеся чудово, пам’ятайте про те, що ця хвороба може розвинутися дуже швидко і навіть зовсім несподівано.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023