Блог

16 Листопада 2021

Наркоманія в Україні: темпи зростання у 2021 році

Темпи зростання наркоманії в Україні стрімко збільшуються, а актуальна статистика вказує на те, що країна займає одну з найвищих позицій у всьому світі. Цифри вказують на те, що близько 1,5 млн. українців вживають наркотики і ця кількість продовжує зростати. За словами генерального прокурора Ірини Венедиктової, щороку кількість наркозалежних українців збільшується на 8-10%, і цей показник є одним з найвищих у світі.

Також величезною проблемою для країни стала смертність, пов’язана із вживанням наркотичних речовин. Щороку в Україні від зловживання (передозування) забороненими речовинами гине близько 1000 осіб. А від хвороб, що виникли на тлі наркоманії, вмирає приблизно 120 тисяч громадян.

Також досить високими виявилися цифри статистики відкриття кримінальних справ у зв’язку з наркоманією. За останній рік прокуратурою було порушено близько 25 тисяч кримінальних проваджень у сфері збуту наркотичних засобів. У своїй заяві генпрокурор наголосила, що величезною проблемою є продаж наркотиків через месенджери, реклама яких написана на фасадах будинків та огорожах по всіх великих містах країни, що говорить про присутність монополії у цій сфері.

Використання продажу заборонених речовин через месенджери суттєво знизило кількість вилучених правоохоронцями наркотиків цього року. Якщо порівнювати з минулим роком співробітникам поліції вдалося вилучити вп’ятеро менше заборонених речовин.

Інші публікації

Спеціалізована наркологічна допомога у Печерському районі

Для людей, залежних від алкоголю чи наркотиків, найкращою формою…

26 Грудня 2022

Як визначити тип депресії? Ознаки та симптоми захворювання

Депресія проявляється поступово та непомітно. Людина повільно…

20 Грудня 2022