Блог

16 Листопада 2021

Наркоманія в Україні: темпи зростання у 2021 році

Темпи зростання наркоманії в Україні стрімко збільшуються, а актуальна статистика вказує на те, що країна займає одну з найвищих позицій у всьому світі. Цифри вказують на те, що близько 1,5 млн. українців вживають наркотики і ця кількість продовжує зростати. За словами генерального прокурора Ірини Венедиктової, щороку кількість наркозалежних українців збільшується на 8-10%, і цей показник є одним з найвищих у світі.

Також величезною проблемою для країни стала смертність, пов’язана із вживанням наркотичних речовин. Щороку в Україні від зловживання (передозування) забороненими речовинами гине близько 1000 осіб. А від хвороб, що виникли на тлі наркоманії, вмирає приблизно 120 тисяч громадян.

Також досить високими виявилися цифри статистики відкриття кримінальних справ у зв’язку з наркоманією. За останній рік прокуратурою було порушено близько 25 тисяч кримінальних проваджень у сфері збуту наркотичних засобів. У своїй заяві генпрокурор наголосила, що величезною проблемою є продаж наркотиків через месенджери, реклама яких написана на фасадах будинків та огорожах по всіх великих містах країни, що говорить про присутність монополії у цій сфері.

Використання продажу заборонених речовин через месенджери суттєво знизило кількість вилучених правоохоронцями наркотиків цього року. Якщо порівнювати з минулим роком співробітникам поліції вдалося вилучити вп’ятеро менше заборонених речовин.

Інші публікації

Підхід до лікування біполярного розладу

Перша мета спеціалізованого втручання – це зосередити увагу на безпеці пацієнта та оточуючих…

3 Лютого 2022

Як алкоголь впливає на ваш зір?

Всі ми знаємо, що алкоголь погано впливає на весь наш організм, і його ефекти можуть бути як короткостроковими…

12 Січня 2022