Блог

23 Серпня 2022

Амбулаторне лікування панічних атак

Раптові напади сильного страху, які часто супроводжуються симптомами порушення роботи серцево-судинної та дихальної системи у медицині називаються панічними атаками. Напад швидко розвивається, посилюючи тиск на самопочуття людини. Він може тривати від кількох хвилин до години (загалом 20-30 хвилин). Дуже часто панічні атаки (ПА) виникають на тлі наявності стресів, фобій, панічних розладів, депресії та посттравматичного синдрому.

Відмінні характеристики ПА від інших форм тривоги – це їхня раптовість та інтенсивність. З огляду на атак можуть розвиватися різні психічні захворювання. Але якщо людина страждає виключно від таких нападів, не можна зробити висновок про наявність розладів.

У всьому світі від 3 до 11% населення страждає від ПА. А одноразове випробування нападу на собі відчули щонайменше 20%. Жінки більш схильні до панічних атак. До нашої клініки щодня звертаються люди, які страждають від регулярних нападів, і на тлі особистої статистики клініки «Рена» ми можемо підтвердити, що тенденція йде на збільшення.

Як позбутися панічних атак

Лікувати панічні атаки необхідно разом із психотерапевтом. Людина повинна розуміти, що напади тільки створюють видимість наявності проблем в організмі, але насправді вони не є небезпечними для життя.

Лікування нападів у нашій клініці в центральній частині Києва починається з виявлення першопричини, її аналізу та подальшого усунення. Для лікування ПА внаслідок панічних розладів необхідно підключати до терапії лікарські препарати та психофізіологічні прийоми. Не варто використовувати заспокійливе, довірте вибір медикаментів лікарю. Після вивчення психофізіологічних прийомів ви навчитеся впоратися з нападами самостійно. Для усунення ми рекомендуємо використовувати, релаксацію, дихання діафрагмою або «в мішок».

Медикаменти у тандемі з психотерапією допомагають впоратися з панічними розладами. Якщо людина страждає від них, але ще не зіткнулася з ПА, можуть бути призначені СІЗЗС разом з когнітивно-поведінковою психотерапією, як профілактичний метод.

Щоб якнайшвидше та ефективніше справлятися з нападами потрібно також переглянути свій спосіб життя.

Лікарі рекомендують:

  • відмовитися від вживання кавових напоїв та кофеїновмісних препаратів, які тільки посилюють почуття тривоги;
  • більше часу проводити поза домом. Заняття спортом на вулиці допомагають ефективно боротися із нападами. Такий спосіб сприяє виробленню ендорфіну та знижується рівень гормону стресу;
  • освоїти техніку релаксації.

У київській клініці «Рена» ви можете проходити лікування ПА амбулаторно, цей спосіб на практиці виявився найбільш ефективним, оскільки саме захворювання не несе жодної загрози життю та не потребує стаціонарних умов.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023