Блог

21 Грудня 2021

Чи варто пити алкоголь увечері

Вечірнє вживання алкоголю може викликати сонливість і полегшити засипання. Отже, деякі ковтають цю речовину через проблеми зі сном. Однак, перш ніж переходити до вина, пива або напою перед сном, варто дізнатися про реальний вплив алкоголю на якість та кількість сну.

Розпивання алкоголю ввечері – аргументи проти

Навіть якщо алкоголь спричиняє сонливість, що полегшує засипання, алкоголь погіршує якість сну (особливо у другій половині ночі). Виробництво аденозину (речовини, яке викликає сон) збільшується рано після вживання алкоголю, після чого слідує швидке зниження його концентрації, що може призвести до пробудження (часто з неможливістю знову заснути), що робить сон нерегенеративним. Зниження концентрації алкоголю в організмі людей, що зловживають цією речовиною, може викликати симптоми, які можуть призвести до пробудження під час нічного сну.

Хоча вживання алкоголю ввечері збільшує бажану кількість повільно хвильового (дельта) сну, воно також збільшує альфа-активність мозку (фізіологічно не присутня під час сну), роблячи сон менш відновлюючим. Ця речовина додатково блокує фазу швидкого сну, що додатково призводить до погіршення якості сну та виникнення денної сонливості та порушень уваги.

Алкоголь також може викликати/погіршувати проблеми з диханням під час сну – ця речовина знижує м’язову напругу, у тому числі м’язи горла, що полегшує хропіння та збільшує ризик апное уві сні, або погіршення симптомів у людей, які вже мають цей синдром. Порушення дихання під час сну погіршують його якість, внаслідок чого людина прокидається втомленою, сонною, відчуває труднощі з концентрацією уваги, скаржиться на головний біль. Крім того, ця речовина має сечогінну дію, що може бути додатковим механізмом, що призводить до пробудження і, таким чином, до погіршення якості та кількості сну.

Безумовно, існують безпечніші та ефективніші методи боротьби з безсонням. Почати варто з систематичного дотримання правил гігієни сну, а тривале безсоння є показанням до консультації з лікарем для огляду та застосування безпечного та ефективного лікування.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023