Блог

28 Червня 2022

Час виведення алкоголю та наркотиків з організму

На час виведення наркотичної речовини з організму впливає багато факторів: прийнята доза, склад речовини, фізичні показники пацієнта тощо. Тест визначення знаходження наркотику у крові залежить від правильності його виконання, а результат не завжди є достовірним.

Найпоширенішими є тест-смужки, які можна купити в аптеці, але набагато ефективнішими вважаються лабораторні дослідження аналізів. Грунтуючись на їх результатах і можна робити висновки щодо того, як довго речовина перебуватиме в організмі. Вдавшись до досліджень волосся, можна знаходити мінімальні сліди наркотику навіть за кілька місяців після прийому речовини.

Якщо казати про «довгограючі» наркотики, то до них відносяться продукти, що містяться у коноплі (каннабіноїди), а також продукти, аналогічні тетрагідроканнабінолу.

Швидкість виведення спирту залежатиме від часу, витраченого на всмоктування алкоголю у шлунок, кишечник та кровотік. У середньому це відбувається протягом 45-120 хвилин. Печінка перебирає близько 90% навантаження з розкладання спирту. Залишки алкоголю виходять через дихання, піт та сечу. Печінка нейтралізує накопичені продукти розпаду спирту на кілька етапів перетворення його на продукти розпаду.

Тканини епідермісу також задіяні у роботі з виведення спирту з організму людини.

Для прискорення виведення алкоголю можна використовувати особливі препарати. В основному наркологи клініки “Рена” використовують абсорбуючі засоби та препарати, що відновлюють клітинний метаболізм. Приймати ці препарати можна лише за призначенням лікаря.

Чинники, що впливають на швидкість виведення алкоголю

Відразу зазначимо, що існує два ступені – позбавлення від симптомів сп’яніння та похмілля, а також повне виведення навіть найдрібніших частинок спирту з організму.

  • У першому випадку вплив має кількість спиртного. Чим більше випито – тим довше алкоголь вивітрюватиметься з організму. Через надмірну кількість спиртного печінка просто не встигатиме переробляти алкоголь, що відповідно сповільнює процес його повного виведення.
  • Вага людини. Так як ступінь сп’яніння прийнято розраховувати у відсотках вмісту алкоголю в крові, це створює безпосередній зв’язок із масою тіла.
  • Стать. Вивітрювання алкоголю із жіночого організму повільніше на 15–20%. У чоловічому тілі швидкість розкладання етанолу в межах 0,10-0,15 ‰/год, а у жінок 0,085-0,1 ‰/год.
  • Здоров’я печінки. Наявність захворювань печінки – суттєва причина повільного виведення алкоголю. Чим довше і частіше людина приймає алкоголь, тим вища ймовірність появи таких захворювань. Виходить замкнене коло, до якого рано чи пізно потрапляють усі алкоголіки. Велике навантаження на печінку не дозволяє вивести їй алкоголь до появи синдрому абстиненції, а людина вже починає вливати нову дозу спиртного.
  • Міцність напою. У різних видах алкоголесодержащих напоїв відсоток спирту на 100 мл рідини відрізняється, тому і швидкість вивітрювання теж залежатиме від цього фактора.

Перелічені чинники великою мірою впливають на швидкість виведення алкоголю з організму, але не є єдиними. Велика кількість індивідуальних особливостей організму людини впливає на його реакцію від прийому алкоголю та відповідно швидкість виведення речовини.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023