20 Січня 2023
Розлади харчової поведінки (РХП) можуть призвести до серйозного дефіциту поживних речовин, захворювань та небезпечних ускладнень, тому їх не можна недооцінювати.
У ситуації, коли їжа бере владу над людиною або коли думки про бажану фігуру повністю визначають спосіб харчування, незалежно від того, чи піде це на користь здоров’ю чи навпаки, йдеться про розлад харчової поведінки з якими добре знайомі практикуючі фахівці клініки «Рена» . Це стає все більш поширеним захворюванням, яке складно зрозуміти та прийняти в суспільстві, тому що воно обертається навколо фізіологічної функції, необхідної для життя кожного організму.
Розлади харчової поведінки – це хворобливі стани, що характеризуються порушеннями харчової поведінки психічно. Таким чином, визначаються неправильна харчова поведінка та поведінка, спрямована на контроль ваги та її навмисне зниження. Саме розлад або його переконання ведуть до погіршення як психічного, так і фізичного здоров’я, погіршення функціонування у суспільстві.
Два найпоширеніших (анорексія та булімія) розлади харчової поведінки часто з’являються у зв’язку з нереальним чином ідеального тіла, створеним засобами масової інформації, неприйняттям себе. Вони починаються, коли людина надто багато уваги приділяє масі тіла та споживанню їжі. Для багатьох людей постійна гонитва за ідеальною фігурою стає своєрідною нав’язливою ідеєю, що не дозволяє нормально функціонувати у суспільстві.
У медичній практиці нерідко трапляються випадки, коли причиною виникнення РХП були поразка центру насичення у мозку чи інші фізіологічні проблеми. Симптоми РХП часто з’являються у людей із депресією чи тривожними розладами, і часто буває навпаки – у людей із булімією чи анорексією розвивається депресія.
Розлади харчової поведінки розрізняють у класифікаціях DSM-5 та МКХ-11. Є деякі відмінності у цих класифікаціях, проте, сміливо можна виділити кілька основних видів:
Більшість клієнтів описують ті самі симптоми одного виду РХП, але між видами симптоматика сильно відрізняється.
Додаткову складність представляє той факт, що більшість хворих намагаються приховати свої проблеми, і лише у разі анорексії видимим показником є низька маса тіла, яка є помітною. Інші розлади можуть бути непомітні для стороннього.
У разі булімії та анорексії людина обов’язково сильно акцентуватиме увагу на своїй зовнішності, обмежуватиме себе в їжі і буде боятися набрати вагу. У жінок, які страждають на анорексію, немає місячних, і вони часто не хочуть їсти в компанії інших людей. Хворі на булімію після їжі часто йдуть у ванну кімнату, щоб позбутися з’їденої їжі, і нерідко викидають пакети з досить великою кількістю їжі (аналогічно людям з нападами компульсивного переїдання).
Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…
28 Лютого 2023
Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…
27 Лютого 2023