Блог

3 Лютого 2022

Підхід до лікування біполярного розладу

Фахівці клініки “Рена”, які спеціалізуються на психосоматичному відновленні та лікуванні біполярного розладу, акцентуючи увагу на наведених нижче пунктах.

Перша мета спеціалізованого втручання – це зосередити увагу на безпеці пацієнта та оточуючих, полегшити крайні симптоми.

Медикаментозне лікування необхідно для одужання і якомога тривалішого збереження хорошого самопочуття. Отже, щоб досягти максимально можливого рівня прихильності до лікування, другим кроком у лікуванні цього розладу є ознайомлення пацієнта та його сім’ї з біполярним розладом. Це допоможе йому не тільки прийняти лікування та слідувати йому, але й зрозуміти, з якою серйозністю потрібно лікувати це захворювання. Водночас розуміння розладу покликане допомогти зупинити самокритику та зменшити залишкове почуття провини та загострення сорому.

Третя мета спеціалізованого втручання – вивчити стратегії подолання стресових ситуацій, щоб підвищити шанси запобігти можливим рецидивам.

Четверта мета є постійною та відноситься до дотримання режиму лікування. Тобто для створення мотивації до змін у результаті медикаментозного лікування, щоб розпізнати зміни та підтримувати терапевтичні стосунки з терапевтичною командою.

Зрештою, втручання спрямоване на запобігання рецидивам та сприяння соціальній реінтеграції.

Найефективніший підхід до лікування біполярного розладу – це поєднання спеціалізованих ліків та психотерапії. Хоча для сприятливого довгострокового розвитку необхідні ліки, психотерапія іноді може бути шкідливою. Психотерапевтичне втручання не показане у разі маніакальних епізодів, безпека пацієнта у таких ситуаціях має першорядне значення. З цієї причини важливо, щоб лікування цього розладу проводилося в команді принаймні психіатра та психолога. Тому в терапевтичній команді встановлюється, що корисно для кожного пацієнта у кожний момент його еволюції.

Інші публікації

Як алкоголь впливає на ваш зір?

Всі ми знаємо, що алкоголь погано впливає на весь наш організм, і його ефекти можуть бути як короткостроковими…

12 Січня 2022

Чи варто пити алкоголь увечері

Вечірнє вживання алкоголю може викликати сонливість і полегшити засипання…

21 Грудня 2021