Блог

3 Лютого 2022

Підхід до лікування біполярного розладу

Фахівці клініки “Рена”, які спеціалізуються на психосоматичному відновленні та лікуванні біполярного розладу, акцентуючи увагу на наведених нижче пунктах.

Перша мета спеціалізованого втручання – це зосередити увагу на безпеці пацієнта та оточуючих, полегшити крайні симптоми.

Медикаментозне лікування необхідно для одужання і якомога тривалішого збереження хорошого самопочуття. Отже, щоб досягти максимально можливого рівня прихильності до лікування, другим кроком у лікуванні цього розладу є ознайомлення пацієнта та його сім’ї з біполярним розладом. Це допоможе йому не тільки прийняти лікування та слідувати йому, але й зрозуміти, з якою серйозністю потрібно лікувати це захворювання. Водночас розуміння розладу покликане допомогти зупинити самокритику та зменшити залишкове почуття провини та загострення сорому.

Третя мета спеціалізованого втручання – вивчити стратегії подолання стресових ситуацій, щоб підвищити шанси запобігти можливим рецидивам.

Четверта мета є постійною та відноситься до дотримання режиму лікування. Тобто для створення мотивації до змін у результаті медикаментозного лікування, щоб розпізнати зміни та підтримувати терапевтичні стосунки з терапевтичною командою.

Зрештою, втручання спрямоване на запобігання рецидивам та сприяння соціальній реінтеграції.

Найефективніший підхід до лікування біполярного розладу – це поєднання спеціалізованих ліків та психотерапії. Хоча для сприятливого довгострокового розвитку необхідні ліки, психотерапія іноді може бути шкідливою. Психотерапевтичне втручання не показане у разі маніакальних епізодів, безпека пацієнта у таких ситуаціях має першорядне значення. З цієї причини важливо, щоб лікування цього розладу проводилося в команді принаймні психіатра та психолога. Тому в терапевтичній команді встановлюється, що корисно для кожного пацієнта у кожний момент його еволюції.

Інші публікації

Спеціалізована наркологічна допомога у Печерському районі

Для людей, залежних від алкоголю чи наркотиків, найкращою формою…

26 Грудня 2022

Як визначити тип депресії? Ознаки та симптоми захворювання

Депресія проявляється поступово та непомітно. Людина повільно…

20 Грудня 2022