Блог

3 Лютого 2022

Підхід до лікування біполярного розладу

Фахівці клініки “Рена”, які спеціалізуються на психосоматичному відновленні та лікуванні біполярного розладу, акцентуючи увагу на наведених нижче пунктах.

Перша мета спеціалізованого втручання – це зосередити увагу на безпеці пацієнта та оточуючих, полегшити крайні симптоми.

Медикаментозне лікування необхідно для одужання і якомога тривалішого збереження хорошого самопочуття. Отже, щоб досягти максимально можливого рівня прихильності до лікування, другим кроком у лікуванні цього розладу є ознайомлення пацієнта та його сім’ї з біполярним розладом. Це допоможе йому не тільки прийняти лікування та слідувати йому, але й зрозуміти, з якою серйозністю потрібно лікувати це захворювання. Водночас розуміння розладу покликане допомогти зупинити самокритику та зменшити залишкове почуття провини та загострення сорому.

Третя мета спеціалізованого втручання – вивчити стратегії подолання стресових ситуацій, щоб підвищити шанси запобігти можливим рецидивам.

Четверта мета є постійною та відноситься до дотримання режиму лікування. Тобто для створення мотивації до змін у результаті медикаментозного лікування, щоб розпізнати зміни та підтримувати терапевтичні стосунки з терапевтичною командою.

Зрештою, втручання спрямоване на запобігання рецидивам та сприяння соціальній реінтеграції.

Найефективніший підхід до лікування біполярного розладу – це поєднання спеціалізованих ліків та психотерапії. Хоча для сприятливого довгострокового розвитку необхідні ліки, психотерапія іноді може бути шкідливою. Психотерапевтичне втручання не показане у разі маніакальних епізодів, безпека пацієнта у таких ситуаціях має першорядне значення. З цієї причини важливо, щоб лікування цього розладу проводилося в команді принаймні психіатра та психолога. Тому в терапевтичній команді встановлюється, що корисно для кожного пацієнта у кожний момент його еволюції.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023