Блог

1 Липня 2022

Отруєння сурогатним алкоголем: поради нарколога

Майже третина всього виробництва алкоголю у світі є незаконною, і це число зростає до 50% в Африці та Китаї. Це означає, що мільярди людей у ​​всьому світі наражаються на величезний ризик ускладнень зі здоров’ям. Вживання спиртової продукції з нехарчової сировини – проблема України, яка з кожним роком зростає. Наша країна є однією з держав, у яких сурогати дуже поширені. Природно, що після потрапляння таких напоїв в організм ризик отруєння стає набагато більшим. До сурогатів належать різні побутові та технічні рідини, лікарські засоби, що заміщають алкоголь. Через доступність їх часто вживають люди, які давно страждають на алкоголізм.

Алкогольні напої поділяють на дві категорії – з етанолом у складі (або справжні сурогати) та речовини, що не містять етиловий спирт, але здатні викликати отруєння. Високий рівень вмісту отрути призводить до появи різних негативних наслідків.

Ознаки отруєння метанолом

Перші ознаки отруєння метанолом включають сонливість, почуття нестійкості та втрату швидкості реагування, але їх часто плутають із наслідками вживання алкоголю, і їх можна не помітити.

Може пройти кілька годин, перш ніж з’являться основні симптоми отруєння метанолом, зокрема:

  • головний біль;
  • блювання;
  • біль в животі;
  • запаморочення;
  • почуття бездихості;
  • погіршення зору та, у важких випадках, сліпота.

Без своєчасного лікування отрута продовжуватиме накопичуватися і може призвести до судом, коми та смерті. Пацієнти, що вижили, можуть страждати на постійне погіршення зору.

Отруєння метанолом можна лікувати, вводячи пацієнту фомепізол або етанол внутрішньовенно, щоб спробувати знизити рівень отруєння та діалізом для видалення токсичних речовин з нирок.

Допомога при отруєнні

Якщо людина отруїлася сурогатною речовиною, насамперед викличте швидку.

Перші ознаки отруєння – хворобливий вид та нездатність піднятися самостійно. Якщо при цьому людина притомна:

  • змусити його випити якнайбільше води. Це потрібно для того, щоб вивести алкоголь, який ще не проник у кишечник, шлунок та кровотік;
  • викликати блювання придавивши корінь язика пальцем чи ложкою;
  • застосувати проносне якщо таке є під рукою.

Щоб стимулювати дихальну функцію, використовуйте міцний чай або каву. Якщо дихання порушено, спостерігається уповільнення пульсу, потрібно робити масаж серця та штучне дихання до приїзду швидкої допомоги.

Несвідомій людині не можна промивати шлунок, оскільки він може захлинутися. Довірте це медикам. Того, хто отруївся без свідомості, потрібно:

  • укласти на бік, щоб блювота не потрапила в дихальні шляхи. Найкраще укласти людину на підлогу;
  • використовувати нашатирний спирт щоб спробувати привести людину до тями.

Якщо алкоголем отруїлася дитина, потрібно промити шлунок і постаратися викликати блювання. Важливо визначити яким саме алкоголем отруїлася дитина, щоб лікарі змогли надати найбільш ефективну допомогу.

Сурогатні алкогольні напої не мають акцизу та продаються у непризначених точках збуту. Якщо навіть ви купили пляшку з акцизною маркою, але колір, запах, консистенція вмісту викликає сумніви – утримайтеся від його вживання. Сурогатний алкоголь часто використовують здешевлення популярних алкогольних напоїв, видаючи підробку за оригінал. У такому разі орієнтиром має бути ціна. Якщо ви знайшли пляшку в два-три рази дешевше за магазинну ціну – це сурогат. Оригінальні спиртні напої не можуть коштувати набагато дешевше за середньоринкову вартість. І запам’ятайте: найбезпечніша доза спиртного – не випита. Від зловживання алкогольними напоями варто взагалі утриматись.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023