Блог

1 Листопада 2022

Лікування страху, тривоги та нав’язливих станів у Києві

Причина виникнення психологічного розладу ніяк не впливає на необхідність його лікування. В даному випадку це гра на виживання – ви впораєтеся зі страхом або страх впорається з вами. Навіть найменші прояви психологічних розладів, наприклад, безпричинна тривога вимагає термінового лікування.

Тривожні розлади дуже різноманітні, тому спочатку їх потрібно звести до єдиної клінічної картини і поставити діагноз. Навіть для боротьби з тривожним станом без причини потрібна допомога фахівця

Лікування нав’язливої ​​тривоги, занепокоєння та переслідуючого почуття страху – комплексне. Воно включає:

  • Психотерапію. Дозволяє з’ясувати причину та розпочати лікування з її усунення. В іншому випадку, ви знову і знову страждатимете рецидивами. Терапія навчає методам усунення страху і занепокоєння. Реальний алгоритм послідовних дій допомагає розслабитися та повернути раціональне мислення у стресовій ситуації. Фахівці клініки «Рена» часто використовують когнітивно-поведінкову терапію. Її сенс полягає в тому, що людина постійно стикатиметься з об’єктом занепокоєння і щоразу вдосконалюватиме спосіб управління ситуацією.
  • Фармакотерапія. Кожен випадок індивідуальний, тому лікар може призначати антидепресанти, заспокійливі, снодійні та інші препарати для лікування. Використання медикаментів дозволяє мінімізувати симптоми під час проходження основних етапів лікування. Безконтрольний прийом ліків може спровокувати побічні ефекти, тому дозування також суворо визначається лікарем.

Визначення використовуваних засобів залежатиме від складності ситуації. Часто для боротьби зі страхом та занепокоєнням ми використовуємо лише психотерапію.

При зверненні до київської клініки «Рена», на кожного пацієнта з хронічною тривогою та страхами чекає наступний алгоритм дій:

  • діагностика захворювання;
  • визначення першопричини його розвитку;
  • робота із симптомами. Усі негативні наслідки розвитку страху та занепокоєння виконуватимуть роботу відволікаючих факторів у процесі лікування, тому їх необхідно мінімізувати насамперед;
  • навчання практик самоконтролю, релаксації. Це основа, яка виступає стримуючим фактором, і не дозволяє негативним почуттям розвиватись;
  • заняття з психотерапевтом на регулярній основі для закріплення матеріалу та профілактики рецидиву (термін індивідуальний).

Якщо переживання поступово почали отруювати ваше життя – не відкладайте візит до лікаря. Своєчасна допомога у Києві, надана фахівцями клініки «Рена» – це спосіб назавжди розпрощатися з усіма страхами, тривогами, фобіями та неврозами. Адже щоб насолоджуватися життям дуже важливо бути здоровим, як у фізичному, так і в психоемоційному плані.

Чи потрібне мені лікування?

Якщо ви дізнаєтеся себе в наступних прикладах, це говорить про розвиток серйозних психологічних проблем, зупиняти які потрібно було раніше, а сьогодні вам потрібне лікування.

У вашій голові домінують такі думки «Мені страшно», «Чому тільки я всього боюся», «У майбутньому на мене чекає тільки невизначеність, що лякає», «Моє тіло не розраховане на великі навантаження, я відчуваю слабкість», «Якщо хто- то помітить як мені страшно, я почуватимуться ще гірше», «Моє серце не витримає», «Страх невинних речей – це не нормально» «Чому я боюся побутових ситуацій».

У вашому настрої переважають такі емоції: страх, виснаження, тривога, занепокоєння, болючі думки про майбутнє, сум туга, почуття провини та власної марності.

Ви відчуваєте апатію, задишку, прискорене серцебиття, порушення графіків сну.

Ви вже виявили свої слабкі місця та уникаєте їх – перельоти, місця скупчення людей, пошук роботи, нові відносини, навчання.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023