4 Листопада 2022
Психози більш властиві представникам молодого покоління, але іноді ця проблема торкається й старших верств населення. У разі виникають інші проблеми, потребують зовсім іншого підходу до лікування. Статистика говорить про те, що ступінь складності захворювання та рівень смертності у літньому віці набагато вищий, ніж серед молодших людей.
Крім того, застосування антипсихотичних препаратів літніми людьми не лише показало свою неефективність, а й здатність посилювати ситуацію. Однак, як тільки фахівці визначають причини захворювання та ставлять діагноз, у них з’являється безліч альтернативних варіантів лікування.
Ще одна особливість діагностики психозу в літньому віці полягає в тому, що наступним етапом стає визначення типу захворювання.
У першому випадку психоз це стан, при якому симптоми – це основні прояви хвороби. У перелік первинних психічних розладів входять біполярний розлад, захворювання шизофренічного спектру та депресивний розлад.
Вторинні психотичні розлади визначають психоз як асоціативний симптом, а не основну клінічну ознаку. До цього спектру відносять психоз на тлі пристрасті до медикаментів, делірій, нейрокогнітивних розладів.
У 60% випадків серед людей похилого віку психоз спостерігається як вторинний розлад.
Диференціювати причини допомагає лише ретельним збирання амнамнезу. Психоз на фоні прийому психоактивних речовин, ліків чи делірію проявляються гострою симптоматикою. Наприклад, зорові галюцинації є незалежними від слухових.
Гострий старечий психоз зустрічається досить часто. Розвиток цього захворювання часто супроводжується соматичними розладами, а причинами стають захворювання:
Через складність діагностики психозу в такому разі його лікування часто стає несвоєчасним.
Плавна поява симптомів свідчить про первинну форму розладу.
При визначенні лікування завжди враховується загальний стан пацієнта у такому віці. Ми використовуємо психотропні препарати, але за умови постійного спостереження за психосоматичним станом пацієнта.
Якщо лікування було надано вчасно, навіть гострі форми старечого психозу матимуть позитивний результат. У київській клініці «Рена» використовується комплексний підхід, що включає не лише прийом медикаментів та постійний моніторинг стану здоров’я, а й заняття з психотерапевтом, когнітивні тренінги, а також соціальну реабілітацію хворих.
Особливо проводяться заходи, спрямовані на покращення пам’яті, концентрації та уваги у літніх пацієнтів. Лікування старечого психозу в Києві – завдання, посильне лише висококваліфікованим лікарям через необхідність бригадного підходу.
Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…
28 Лютого 2023
Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…
27 Лютого 2023