Блог

8 Вересня 2021

Етапи лікування синдрому хімічної залежності

Хімічна залежність від ПАР – це біо-психо-соціо-духовне порушення, що вимагає аналогічних етапів лікування. Якщо просто побороти фізичну залежність, інші аспекти будуть провокувати рецидиви. Про досягнення оптимального результату можна говорити тільки після проходження всіх етапів терапії.

На першому етапі відбувається очищення організму та відновлення його нормальної роботи. На подолання синдрому абстиненції йде близько 7-10 днів. Перший крок до одужання передбачає використання медикаментозних препаратів для виведення наркотику з організму та відновлення постраждалих органів.

В процесі детокс терапії у деяких пацієнтів з’являються когнітивні порушення. У лікуванні відбувається перетин біологічного і психічного компонентів. Для того, щоб побороти депресію і апатію необхідні антидепресанти. Використання лікарських препаратів комбінують з психологічними заняттями. Важливу роль на даному етапі відіграє персонал клініки. Його завдання створити максимально сприятливу атмосферу. Людина не повинна відчувати сорому за свої помилки в минулому. Ввічливість, підтримка, чуйність і розуміння – обов’язкові якості співробітників приватної клініки «Рена». Таким чином, атмосфера, яка існує в нашому центрі, і є найголовніша мета та зціляюча сила.

Соціальна адаптація – третій етап відновної терапії після хімічної залежності. Коли фізична і психологічна залежність залишилися позаду, наступною складністю є відновлення у соціумі. Повернути до здорового життя не дорівнює до колишньої. Потрібно поміняти коло спілкування, налагодити контакти з близькими людьми, влаштуватися на роботу. Все це може викликати додаткове хвилювання, стрес та як наслідок – зрив. На групових та індивідуальних заняттях з психологами і соціологами ми вчимося спілкуватися заново, налагоджувати контакт з незнайомими людьми, обговорювати теми, які не стосуються наркотиків тощо.

Духовне відновлення – заключний етап. Саме через духовність багато колишніх наркоманів отримують нові цілі, мрії, сприйняття цього світу. У лікуванні, ми визначаємо залежність, як ізоляцію, а духовність, як зв’язок. Духовний рівень дозволяє домогтися максимально позитивного настрою і розвинути ще одну, незвідану раніше грань своєї особистості.

Інші публікації

Психологічна допомога та реабілітація військових після бойових дій

Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…

18 Травня 2023

Втрата близької людини: траур, стадії та складні емоції

Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…

14 Квітня 2023