Блог

24 Лютого 2023

Консультація приватного психолога з сімейних відносин у Києві

Сімейна терапія – це окрема форма практики, до завдань якої входить вирішення внутрішньосімейних конфліктів і проблем. Консультації з психологом допоможуть налагодити стосунки між подружжям, дітьми та батьками, а також іншими членами сім’ї. Для подолання кризи дуже важливо знайти першоджерело, а потім опрацювати проблему. І тому потрібні регулярні зустрічі всіх учасників конфлікту разом із психологом.

Коли потрібна сімейна терапія?

У сім’ї, де не вистачає близькості, підтримки, розуміння, кохання та довіри однозначно є проблеми, які варто вирішувати разом із психологом. Якщо стосунки охололи або набули негативного характеру, важливо вчасно отримати професійну допомогу, не чекаючи точки незворотності. Консультації з сімейним психологом також можуть бути корисними, коли сім’я стикається з якоюсь кризою, втратою одного з членів сім’ї, трагедією, аварією чи будь-якою іншою стресовою ситуацією.

Існує безліч ситуацій, коли сім’ї проходять консультації з психологом, найпоширенішими у практиці стали:

  • емоційні та особистісні проблеми однієї людини, що впливають на інших членів сім’ї. Така поведінка може спричиняти душевні страждання та біль. Найчастіше з такою ситуацією стикаються сім’ї, де один із членів пристрастився до алкоголю чи наркотиків;
  • нездатність розібратися у побутових завданнях чи найпростіших питаннях між членами однієї сім’ї;
  • постійні сварки батьків призводять до погіршення взаємин з дитиною, її поведінки;
  • замкнута та потайлива поведінка дитини на тлі її особистої проблеми;
  • особиста криза сім’ї (бідність, смерть одного із родичів, зрада…);
  • проблеми дитини у школі. Бійки, низька успішність, прогули та загальне небажання вчитися.

Чим може допомогти сімейний психолог

У деяких випадках, навіть після однієї консультації, людина може зробити правильні висновки, відштовхуючись від яких виправить ситуацію, що склалася в сім’ї. Сімейні консультації з психологом допомагають:

  • подивитися на свою поведінку та ситуацію з боку;
  • почути незацікавлену особу у суперечці між подружжям;
  • докопатися до справжньої причини ситуації, що склалася;
  • навчиться вести правильний та конструктивний діалог у процесі з’ясування проблеми.

Під час розмови з психологом ви навчитеся правильно формулювати свої думки, щоб опонент міг вас почути, зрозуміти, перебороти страхи та навчитися правильно розпізнавати свої емоції.

Після кількох консультацій пацієнти починають помічати як покращуються їхнє відношення. Злість і образа змінюються на любов, довіру, турботу. Діти починають більше довіряти батькам і ділитися з ними хвилюючими питаннями, а батьки можуть повернути почуття, що згасають, на колишній рівень і знову захопитися один одним. Головна умова для всіх консультацій – наявність реального бажання та прагнення налагодити стосунки у сім’ї та зберегти їх.

Вибір психолога

Звернувшись за допомогою до клініки «Рена», ви можете бути впевнені, що потрапите до рук грамотного фахівця з великим досвідом та успішною практикою саме вашого випадку.

Позиція, яку сімейний терапевт займає по відношенню до своїх клієнтів, дуже важлива. Працюючи з більш ніж однією людиною в кімнаті важливо мати можливість ефективно взаємодіяти з усіма присутніми. Сімейні терапевти працюють із позиції цікавості. Замість того, щоб припустити, що вони знають відповіді, психотерапевти вступають у діалог із членами сім’ї (моделюючи гарні навички слухання) і намагаються допомогти сім’ї знайти новий зміст та розуміння цих ситуацій.

Сімейна терапія може забезпечити безпечний, змістовний простір, в якому люди можуть говорити і слухати один одного про, іноді, дуже болючі та неприємні переживання, дозволяючи їм зрозуміти, що в інших людей можуть бути інші погляди. Роль психолога полягає не в тому, щоб судити, хто «правий» і хто «неправий», а в тому, щоб підтримувати і поважати іноді дуже протилежні точки зору, допомагаючи членам сім’ї зрозуміти, що ці різні точки зору нормальні і що участь у процесі діалогу часто може призвести до повного розуміння.

Інші публікації

Важливість групової психотерапії під час лікування залежності

Групова терапія, крім індивідуальної терапії, є одним із основних методів…

28 Лютого 2023

Скринінг наркотичних та психоактивних речовин

Вибір біологічного матеріалу для визначення наркотичних засобів важливий і має бути…

27 Лютого 2023