20 Грудня 2022
Депресія проявляється поступово та непомітно. Людина повільно “згасає” в емоційному та фізичному плані. Апатія, почуття втоми, негативне мислення починають переважати і надалі сильно домінувати у житті. Існує кілька видів депресії і всі вони протікають по-різному.
Вони відрізняються симптомами, їх тяжкістю та частотою, часом прояву, але загалом загальний стан залишається дуже схожим. У клініці «Рена» досвідчені фахівці зможуть точно визначити тип депресії, адже залежно від різновиду лікування теж відрізнятиметься.
У результаті численних досліджень було виявлено, що депресія має різні фази. Простіше кажучи, депресивний стан може змінюватися з дуже нормальним самопочуттям та настроєм. Іноді депресивна фаза може бути мінімальною за часом. У такому разі людина страждає не на депресію, а на біполярні розлади.
Цей тип є найпоширенішим проявом депресії. Він може тривати від кількох тижнів до року із чергуванням фаз по 2 тижні. Якщо депресивний епізод трапився лише раз, він називається однополярним. Але якщо вчасно не розпочати лікування існує ризик багаторазових повторень та загострення захворювання. Цей тип депресії у будь-якому разі позначається на повсякденному житті людини і особливо на її працездатності.
Цей тип характерний для людей, у яких депресивний епізод періодично повторюється. Фази нормального настрою чергуються з фазами пригніченості та поганого настрою протягом кількох років. Цей вид також називають клінічною (класичною) депресією.
Відрізняється менш вираженими симптомами порівняно з класичною депресією та депресивними епізодами. Дистимія також відома як хронічна депресія, оскільки може протікати протягом десятиліть. Однополярний розлад впливає працездатність, особисте життя, навчання. Негативні фактори впливу можуть посилити депресивний стан, який залишили без лікування.
Більше відомий як маніакально-депресивний психоз. Цей тип депресії зустрічається набагато рідше. Депресивні стани з маніакальними фазами змінюється цілком нормальною поведінкою і так навкруги. Під час маніакальних фаз людина стикається з гіперактивністю, занепокоєнням, її потреба уві сні різко знижується, а у настрої переважає гнів. Біполярна депресія впливає на мислення, поведінку, розважливість і стимулює імпульсивні вчинки. Під час маніакальних епізодів люди безладно витрачають гроші і вступають у випадкові сексуальні контакти, а потім зазнають сильного пригнічення та депресії.
Має схожу симптоматику з депресивним розладом. Депресивні фази чергуються із фазами манії. При цьому ейфорія не є такою вираженою. У своїй поведінці людина не подає уваги, що щось не так, а близькі та родичі можуть помилково вважати, що все з нею добре.
Дуже схоже на депресію, але поєднує як депресивні, так і тривожні симптоми.
При психозі пацієнти клініки «Рена» випробовують слухові та зорові галюцинації, а також марення провини, бідності та іпохондричне марення.
Відрізняється мінливим настроєм та гіперчутливістю. Людина страждає від сонливості, переїдання та панічних атак.
Військові дії можуть призвести до травм як фізичних, так і психологічних…
18 Травня 2023
Втрата близької людини – найсильніша з глибоких криз. Це часто викликає труднощі…
14 Квітня 2023